• 0216 621 92 54
  • info@sancaktepedishekimi.com

Diş Bakımı

Diş Bakımı

Sağlıklı Dişler İçin

Vücudumuzun en hassas bölgelerinden biri olan ağız diş bölgemiz, doğru bakım ve temizlik işlemleri olmadığında birçok sağlık sorunu oluşturabilmekte yaşam kalitemizi düşürebilmektedir. Diş bakımı neden önemlidir ve nasıl yapılı gibi günlük hayatımı yakından ilgilendiren açıklamalarla bilinçli şekilde diş bakımı yapabileceksiniz.

 

 GÜNDE EN AZ İKİ DEFA FIRÇALAYIN

Ağzı diş sağlığı uzmanlarınca tavsiye edilen diş bakımı detaylarında en önemli madde olarak öne çıkan diş fırçalama aktivitesi sabah kahvaltısı ve akşam yatmadan önce günde en ki defa yapılarak teme bakım işlemi yapılmış olacak. Bu noktada fırçala işlemi yeterince derinlemesine olmadığı için diş ip tercihi ile bu işlem daha derinlemesine yapılarak özel bir bakım haline gelecektir.

 

 DİŞ MACUNUNU NASI KULLANMALIYIZ

Diş macunu esas olarak ağızda ferahlı hissi oluşturan bir ek malzeme olarak kullanılır. Azlığında ya da çokluğunda ziyade granür boyutlarına dikkat edilmelidir. Büyük granürlü diş macunları uzun süre kullanılmamalıdır. İdeal büyüklük olarak da bezelye tanesi büyüklüğü ideal ölçüdür. Bunun yanında birçok kez sorulan kafa karıştıran bir esele olan diş fırçası macundan önce ıslatılması meselesine de değinirsek diş macunu sıkmadan öne fırçayı ıslamak doğru değildir. Fırça ıslandığı saman teller sertliğini kaybede ve ideal fırçalama işlemi yapılamaz.

 

 EKSTRA MALZEME TERCHLERİ

 Bazen karbonat, soda ya da tuz gibi malzemeler tercih edilerek diş beyazlatmaya çalışılır. Bu malzemeler iri granürlü olduğu için mide tabakasına zarar verebilir. Bu yüzden tercih edilmemelidir.Yukarı Çık