• 0216 621 92 54
  • info@sancaktepedishekimi.com

Diş Çekimi

Diş Çekimi

Diş çektirmek insanların en çok zorlandıkları sağlık sorunu olarak bilinmektedir. Ancak çürüyen ve tamamen tükenmiş durumda olan dişler için diş çekimi mutlaka yapılması gereken bir durumdur. Diş çektirmek konusunda ne kadar çekinceleriniz olursa olsun bu duruma bir şekilde katlanmak mecburiyetinde kalmak insanların en çok tedirgin olduğu durumlardan da olsa diş sağlığı için mutlaka yaptırmak zorundasınız.

 

            Uzman doktor eşliğinde yapılacak olan diş çekimi sizin hem acı duymanızı engelleyecek hem de diş kalıntısı bırakmadan bu dertten kurtulmanızda sizlere yardımcı olacaktır. Diş çekiminde doktorlar ellerinden geldiğince dişi kurtarmaya çalışsalar da bu konuda sıkıntılı bir sürecin olduğunu söylemek mümkün. Ancak bu sıkıntılı süreçler tamamen insanların ön yargılarından kaynaklanmaktadır.

 

 Diş Çekiminde Uzman Doktor Farkı

 

             Her diş doktoru aynı eğitimden geçse de bazı doktorlar meslekleri üzerine daha hassas olabilmektedirler. Bu doktorların hassas olması nedeniyle de dişleriniz daha hafif bir şekilde acısız çekilerek kanamasının uzun sürmeden bitmesini sağlamaktadır. Diş çektirmek isteyen insanlara önceden yatıştırıcı iğneler yapılarak ve diş konusunda son derece pratik uygulamalara yapılarak sizi bu dertten kurtaran doktorlar işlerini gayet iyi yapmaktadırlar.

 

 Diş Çekimi ve Sonrası

 

             Diş çekimi bazen sorunlu olabilmektedir. Dişin çeneye kaynaması durumunda cerrahi bir işlem gerektirebilir. Basit bir çekim sandığınız dişiniz için daha geniş uygulamalar yapılabilmektedir. İşinde profesyonel olan bir çene cerrahı sizi bu durumdan çok daha kolay kurtarabilir.Yukarı Çık