• 0216 621 92 54
  • info@sancaktepedishekimi.com

Diş Tası Temizliği

Diş Tası Temizliği

Diş Taşı Temizliğinin Püf Noktaları

Diş insanlar için son derece önemli konulardan biridir. Dişlerin sağlıklı ve bakımlı olması hem görsellik açısından hem de ilerleyen yaşlarda dişlerin çürümemesi için son derece önemlidir. Diş taşı temizliği bir süreye kadar evde kendiniz yapabilirken belirli periyotlarda mutlaka diş doktorunun yardımını da almanız gerekmektedir.

Diş bakımında farklı uygulamalar olduğu gibi doktor gözetiminde yaptırmanız dişlerinizin sağlığı açısından daha da önemlidir. Diş taşı temizliği konusunda her zaman titiz olmanız gerekmektedir. Dişlerinizde tartarların oluşmaması ve ilerleyen dönemlerde sararmalara neden olmaması için mutlaka günlük bakımının yapılması gerekmektedir. Kalıcı olan tartarlar evde fırçalama yöntemi ile geçmediği için doktora giderek daha sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Diş Taşı Temizliği Bakımı

Diş taşı bakımını yaparken doktora başvurmanız daha sağlıklı sonuç almanızı sağlayacaktır. Doktorda yaptıracağınız diş taşı bakımı ultramodern diş aletleri eşliğinde yapılır ve kesinlikle dişlerinizin uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanabilmenizi sağlar. Diş temizleme konusunda daha profesyonel hizmet sunan diş doktoru dişlerinizin sağlıkla parlamasını ve teknolojinin son diş aletleri ile temizlemesini sağlar.

 

 Evde Diş Taşı Temizliği

Evde diş taşı temizliği için tartar oluşmadan önce her gün rutin olarak günlük bakımını yapabilirsiniz. Diş ipi ya da kaliteli olan diş fırçası ile günde belirli sayılarda dişlerinizi fırçalamalı ve parlamasını sağlamalısınız. Bu şekilde her gün yapılan bakım sayesinde dişlerinizde kolay kolay tartar oluşmayacaktır.







Yukarı Çık