• 0216 621 92 54
  • info@sancaktepedishekimi.com

Dolgu

Dolgu

Bozulan Ve Tamir Edilebilen İnsan Uzvu Diş

İnsan vücudu tıpkı toprakta yetişen bir bitki gibi zamanla belirli nedenlere bağlı olarak çürümeye kadar giden yok olma belirtileri göstermektedir. İnsan vücudunda sürekli farklı gıda maddelerine temas ederek bu maddelerde bulunan asit benzeri yapıların sebep olduğu aşınma ve hastalıklar nedeni ile çürüyen ve kullanılamaz hale gelen uzvu insanların dişleridir.

 

Dişler zamanla meydana gelen bu çürümeler nedeni ile her ne kadar kullanılamaz hale gelse de gelişen tıp teknolojileri ve uygulamaları bu soruna önemli oranda çözüm bulmuştur. Özellikle diş tedavisinde kullanılan yöntemler hatırı sayılır düzeydedir. Diş dolgu tekniği kullanılarak çürüyen dişlerin önemli bir kısmı kurtarılabilmektedir.

 

 Diş Dolgu Neden Yapılır?

Diş dolgu yukarda da belirttiğimiz gibi bazı nedenlere bağlı olarak çürüyen daha doğrusu sadece içi çürüyen dişlerin tamir edilmesi işlemidir. Bu işlem uzman diş hekimleri tarafından yapılabilen bir işlemdir. Tamamen uzmanlık bilgisi gerektirdiğinden tecrübesiz ve eğitimsiz kişilerin yapması tehlikeli sonuçlara sebep olabilmektedir. Diş mahiyeti ve bulunduğu yer nedeni ile hassas bir yapıda ve bölgededir. Bu nedenle bu organa yapılacak müdahalelerin çok dikkatli yapılması gerekmektedir.

 

Yanlış müdahaleler sonucu sadece dişin kaybolması söz konusu olmamaktadır. Aynı zamanda diş ve yanlış müdahale nedeni ile ortaya çıkabilecek daha büyük sağlık sorunlarının oluşması söz konusudur. Bu nedenle diş dolgu gibi insan sağlığını yakından ilgilendiren konularda yapacağımız tercihleri mutlaka uzman diş hekimlerinden yana kullanmalıyız.







Yukarı Çık