• 0216 621 92 54
  • info@sancaktepedishekimi.com

Sancaktepe diş implantı

Sancaktepe diş implantı

Sancaktepe Diş İmplantı

Yüz güzelliğinin birincil faktörleri arasında bulunan dişlerin eksilmesi ilerleyen zamanlarda çene yapısı bozukluğuna neden olmaktadır. Sağlıklı gülüşlerden vazgeçmemek adına 18 yaşını geçen tüm hastaların çene kemiğine yerleştirilmek suretiyle yapay diş kökü oluşturmak adına yerleştirilen vidalama sistemine implant denilmektedir.

Eksik olan dişlerin yerlerinde zamanla oluşan ezilmelerle damak şekli bozulur sonucunda ise çene yapısında bozukluklar gözlenir. Bu nedenle damak zedelenmelerine fazla fırsat vermeden çekilen dişlerin yerlerine Sancaktepe implant ile yenisinin yapılması sağlıklı gülüşler için gerekli bir uygulamadır. Tek dişlerde olan eksiklikte uygulanabildiği gibi çoklu eksiklerde de rahatlıkla uygulanan implant tedavisi uzun yıllar sizinle birlikte olacak dişlere kavuşmanızı sağlamaktadır.

Hastaların implant uygulamalarında en tedirgin oldukları nokta tedavi süresinin uzunluğudur ki ilerleyen süreçlerde yaşanacak rahatlık düşünüldüğünde bu konuda daha sabırlı davranmakta fayda vardır. Yapılan implant tedavisi herhangi aksi bir durum olmadığı müddetçe ömür boyu sizinle olabilecek kalitede bir tedavidir. Bu konuda profesyonel bir uzman ile tedaviye devam edildiği müddetçe de herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Tedavi sonucu kemikle bütünleşme süreci yaklaşık dört beş ayı bulmaktadır. İlave kemik eklenmesi gerekirse dokuz aya kadar uzayabilen uygulama uzun gibi görünse de yüz güldüren sonuçları sayesinde ana dişlere bir alternatif olarak ortaya çıkmıştır.

 

 İmplant Tedavisiyle Sabit Protez Yapılır Mı?

İmplant tedavisi pek çok dişe uygulanabildiği gibi, tek dişe de yapılabilmektedir. Bu konuda en çok merak edilen ise çene yapısı bozulmuş damak protezi kullanılan hastalara implant uygulanıp uygulanmadığıdır ki teknolojik gelişmeler ışığında yapılan implant profesyonel uzman ellerce yapılabilmektedir.

 

İmplantları açılı yerleştirilmesi yoluyla uygulanan işlem sonrasında ileri cerrahi müdahale gerektirmeden Sancaktepe implant yoluyla sağlıklı sabitlenmiş protezlere kavuşabilirsiniz. Özellikle de damak çökmeleri kaynaklı sorunlarda her ne kadar protezler titizlikle hazırlansa da damakta problem oluştuğundan özellikle de yemek yerken hayat işkenceye dönebilmektedir. Teknolojik imkânların gelişiminin de hayli etkili olduğu mutluluk verici bu gelişmeyle alanında tecrübeli uzmanınızla siz de yemek yerken artık rahat edebilirsiniz.

 

Ayrıca implant tedavisinde diğer önemli bir nokta ise diş çekimi ardından herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan implantın içeri yerleştirilebilmesi durumudur ki bu sayede daha kısa sürede implant uygulaması yapılabilmektedir.Yukarı Çık